Expertní vzdělávací centrum na téma cirkulární ekonomiky

Protože vzdělávání je prvním krokem ke změně

O čem je Cirkulární akademie?

Cirkulární akademie je komplexní vzdělávací centrum, které vám poskytne hluboký vhled do tématu cirkulární ekonomiky, včetně provázanosti na další související témata, jako je legislativa, ESG reporting, uhlíková stopa, LCA, digitalizace nebo úspory. Cirkulární akademie je určena pro klíčové manažery ve firmách, ale i pro jednotlivce a státní instituce.

Co nabízíme?

V roce 2023 na vás bude čekat obsáhlý vzdělávací program, který bude tvořen z odborných kurzů, individuálních workshopů a intenzivní letní školy. Stačí si vybrat formu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Součástí programu budou i networkové akce a odborná tematická konference.

Kurz I
Cirkulární ekonomika jako cesta k úsporám I (online)

Kurz proběhne online formou, a sice od ledna do června roku 2023. Hlavními tématy budou materiály, voda, energetika, odpady, provoz v budovách a kancelářích, cirkulární nákupy a tendry, externí komunikace a greenwashing. Důraz bude kladen na aktuální trendy přicházející v podobě unijní legislativy, ESG reportingu, digitalizace, dekarbonizace apod. Součástí kurzu budou prezenční workshopy s vybranými experty.

Detail kurzu

Kurz II
Cirkulární ekonomika jako cesta k úsporám II

Prezenční podzimní kurz povedeme interaktivní formou. Zaměříme se na témata obalových materiálů, digitalizace, externí komunikace a udržitelných eventů. Absolventi kurzu dostanou jedinečnou příležitost seznámit se do hloubky s fungováním cirkulární ekonomiky na teoretické i praktické úrovni, navíc získají možnost diskutovat s top experty v tomto oboru. Workshopy se uskuteční v Kampusu Hybernská v Praze. Program upřesníme v březnu 2023.

Detail kurzu

Cirkulární letní škola

V intenzivním letním kurzu se podíváme na téma cirkulární ekonomiky, teoretickou i praktickou formou. V rámci vzdělávacího programu navštívíme řadu inspirativních firem, které již úspěšně aplikují principy cirkulární ekonomiky ve svých procesech či byznys modelech. Cirkulární letní škola se uskuteční v Praze, v Kampusu Hybernská, proběhne v letních měsících (bude upřesněno). Letní školy bude hostit i významné zahraniční odborníky.

Detail kurzu

Individuální školení

Jste firma či jiná instituce a potřebujete připravit vzdělávací program na míru? Zajímala by vás přednáška, seminář nebo workshop sestavený pro potřeby vaší organizace? Sestavíme pro vás témata přesně tak, aby naplnila vaše očekávání a zároveň souzněla s interním fungováním firem či instituce.

Detail kurzu

Vize & cíl

„Nedědíme Zemi od našich předků, ale půjčujeme si ji od našich dětí.“
Cirkulární ekonomika je dlouhodobý návod, jak úsporně nakládat se všemi zdroji. Naším cílem je ukázat příležitosti, které přinesou vyšší konkurenceschopnost, ale zároveň zodpoví otázky na mnohonásobnou krizi (materiální, zdrojovou, energetickou), které svět momentálně čelí.

 • soběstačnost
 • udržitelnost
 • úspory a efektivita
 • transformace
 • uhlíková neutralita
 • esg a legislativa

Proč se vzdělávat
s Cirkulární
akademií

Protože Cirkulární akademie je jediné expertní centrum v České republice, které poskytuje komplexní vzdělávací program a nebojí se jít do větší hloubky. Protože cirkulární ekonomika je jedním z témat nefinančního reportingu ESG, a je tedy potřeba se připravit na novou povinnou legislativu. Cirkulární ekonomika je klíčová pro naplnění cílů Evropské unie o dekarbonizaci ekonomiky do roku 2050.

Cirkulární
ekonomika

 • suroviny
 • design
 • výroba
 • distribuce
 • spotřeba
 • sběr
 • recyklace
 • zbytkový
  odpad

Cirkulární akademie 2023

 • 01.-03.
 • 04.-06.
 • 07.-09.
 • 10.-12.

Píšeme pro Vás Blog

Co jsme se dozvěděli na druhém bloku kurzu…

Na druhém bloku kurzu Cirkulární ekonomika jako cesta k úsporám jsme měli na programu téma cirkulární energetiky a odpadů. Díky velmi zajímavým hostům jsme nahlédli podrobněji do problematiky, která je velmi ...

První blok kurzu za námi!

Cílem kurzu Cirkulární ekonomika jako cesta k úsporám je detailněji představit klíčová témata cirkulární ekonomiky pro fungování firem. První lednový blok kurzu se proto zaměřil na nejprve zaměřil na materiály & ...

Cirkulární akademie v podcastu Loopa Vojty Kovala

Podcast Looopa Vojty Kovala je jedním z mediálních partnerů Cirkulární akademie, a tak podcast o spuštění nového expertního vzdělávacího centra nemohl v novém roce chybět. Nejprve ale ředitelka CIRA Advisory Laura Mitroliosová ...

V případě zájmu o vzdělávací aktivity na míru, finanční podporu či s dotazy